מנטליזם

מנטליזם, או אומנות חושים, הפך בשנים האחרונות לתחום מבוקש מאוד, בין אם מדובר בסקרנות וברצון ללמוד את התחום ובין אם מדובר בהזמנת אמן חושים לאירועים. כמי שבחר להיות אמן חושים, אני נשאל כל הזמן שאלות שונות ומשונות לגבי התחום וכמו תמיד, אני כאן כדי לעשות לכם סדר.

מה זה מנטליזם?

מנטליזם הוא אומנות בידור שבה האמן, המנטליסט, מציג יכולות מנטליות גבוהות מהרגיל כגון זיכרון, חישובים מתמטיים מורכבים, יכולת השפעה ועוד. ולמרות שעל פניו נראה כי המנטליסט ניחן ביכולות על טבעיות, הרי שכל היכולות הללו הן כולן טבעיות ונרכשו לאורך שנים רבות של תרגול. אם נרצה ממש לדייק, הרי שמנטליזם הוא ז'אנר בתוך תחום הקסמים, אך הוא בעיקר אומנות אקלקטית, כלומר אומנות שמשלבת עקרונות וטכניקות מתחומים אחרים, כגון פסיכולוגיה, דמיון מודרך, NLP, קריאת שפת גוף, היפנוזה וכמובן קסמים.

אתה מנטליסט או קוסם?

למרות שציינתי קודם שמנטליזם הוא ז'אנר בתוך תחום הקסמים, ישנה הבחנה מאוד ברורה בין קוסם למנטליסט. בעוד קוסם ישתמש לרב באביזרים כגון קלפים, מטבעות, שטרות וכו', המנטליסט לרב לא יצטרך דבר. ה"אביזר" המרכזי שלו הוא המוח שלו והיכולת שלו להציג מיומנויות מנטליות.

איך הופכים להיות מנטליסט ישראלי?

כמי שבחר להיות מנטליסט ישראלי, אני נשאל רבות כיצד הופכים להיות מנטליסט. אז כמו בכל תחום אחר בחיים, גם מנטליזם הוא תחום שנרכש לאורך שנים רבות של תרגול, ניסוי וטעייה, התמדה ונחישות. עד כמה שזה יישמע מוזר, הדרך להפוך למנטליסט, מתחילה קודם כל בללמוד להיות קוסם. דרך עולם הקסמים לומדים מיומנויות בסיסיות כמו זריזות ידיים, אך בעיקר לומדים את הדבר החשוב ביותר למנטליסט וזו היכולת לספר סיפור. בסופו של דבר, מנטליסט הוא מספר סיפורים, ואם הוא מנטליסט טוב, הוא מסוגל לקחת את הקהל שלו למסע ולרתק אותם אותם באמצעות סיפור בלבד.

מנטליסט לאירועים

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות הבינו את הפוטנציאל הטמון במנטליזם. היכולת של אמני החושים להתאים את עצמם למגוון קהלים וכן היכולת שלהם להתאים את המופע שלהם לצרכים הספציפיים של כל חברה, הם שהפכו אותם לאמנים מבוקשים במגוון סוגים של אירועים. בנוסף, חברות רבות נוהגות להיעזר בשירותיהם של אמני חושים כדי לדברר את הערכים או את המסרים השיווקיים של החברה.

מופע המנטליזם של איציק מרקו

כאמן חושים המופיע ומרצה בארץ ובחו"ל, קיימתי מאות הופעות בהן ביצעתי אלפי הדגמות בתחום המנטליזם. הראתי כיצד אני מסוגל "לקרוא את המחשבות" של הקהל ולדעת על איזה שם, מילה או מספר הם חושבים, איך אני יודע לזהות מי מנסה לשקר או להסתיר ממני מידע ואפילו חשפתי בפני הקהל קצת מהשיטות שבהן אני משתמש. מופע המנטליזם שלי הוא מופע בידור חוויתי, אינטראקטיבי, שנון, סוחף ומלא בהומור, והקהל כולו לוקח חלק והופך לשותף פעיל בחוויה. אז אם יש לכם אירוע חברה עם מאות משתתפים כמו יום עיון או ערב גיבוש, או אירוע משפחתי אינטימי ומצומצם כמו יום הולדת או חוג בית, אני אשמח להראות גם לכם איך זה נראה במציאות. לפרטים נוספים ולקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית למופע מנטליזם

שתף באמצעות
דילוג לתוכן